Piątek, 08 grudzień. Imieniny Marii i Wirgiliusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W dniu 9 lutego 2020 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Golinie odbyły się eliminacje w ramach XXII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego. W Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn udział wzięło 5 drużyn: Golina, Krzymów, Rzgów, Rychwał, Stare Miasto.

Miło nam poinformować o sukcesie Zespołu FC Golina, który zajął I miejsce w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. GRATULUJEMY!

Kolejne miejsca wywalczyły: Krzymów – II miejsce, Rzgów – III miejsce, Rychwał – IV miejsce, Stare Miasto – V miejsce.

Wyniki rozegranych 10 meczów przedstawiają się następująco:

Rzgów – Stare Miasto (1:1)

Rychwał – Krzymów (0:1)

Golina – Rzgów (4:1)

Stare Miasto – Rychwał (0:6)

Krzymów – Golina (1:3)

Rzgów – Rychwał (3:3)

Stare Miasto – Krzymów (1:3)

Rychwał – Golina (1:5)

Rzgów – Krzymów (3:2)

Stare Miasto – Golina (1:4).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i owocną grę fair play:)

W ramach Spartakiady zostaną rozegrane niebawem kolejne konkurencje sportowe. I tak 15 lutego 2020 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kazimierzu Biskupim zostaną rozegrane rozgrywki w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

Natomiast w dniu 16  lutego 2020 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, sportowcy podejmą zmagania w przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotka do tarczy, konkursie wiedzy o LZS, podnoszeniu ciężarka 16 kg oraz w wieloboju rekreacyjnym (rzuty lotką do tarczy, rzuty do kosza, strzelanie z wiatrówki). Mistrzowie Spartakiady Powiatowej będą reprezentować Powiat Koniński w półfinale XXII Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi, który odbędzie się 23 lutego 2020 r. w Środzie Wielkopolskiej.