środa, 06 grudzień. Imieniny Mikołaja i Emiliana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

 

Cel główny realizowanego projektu przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "Nasza radolina" to zminimalizowanie w niekonwencjonalny sposób negatywnych skutków pandemii, które obserwujemy w naszej społeczności. Są to :stres, rozluźnienie więzi społecznych, strach, wyobcowanie seniorów, znaczne zmniejszenie ruchu turystycznego. Projekt skłoni mieszkańców do refleksji nad negatywnymi skutkami pandemii i da impuls do pracy nad ich zminimalizowaniem. Zaplanowane działania (questy i film promocyjny), ukażą bogactwo historyczne i kulturowe naszej wsi, powodując u naszych mieszkańców potrzebę przynależności do małej ojczyzny i wywołując dumę. Radolina zyska nowoczesne narzędzia promocji, które pokazują w efektywny sposób zalety wsi. jako miejsca atrakcyjnego, pełnego tajemnic i idealnego na letni wypoczynek na łonie przyrody.

Film można obejrzeć na stronie Stowarzyszenia,  pod linkiem: 

https://naszaradolina.pl/2020/08/25/radolina-daj-sie-zaskoczyc/

 Działanie "Jeśli gości u siebie więcej chcesz, film w sieci umieść też"  dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie”

Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.