środa, 06 grudzień. Imieniny Mikołaja i Emiliana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

           

Młodzież, poprzez złożoną w 2019 roku uchwałę w sprawie zaplanowania i montażu samoobsługowej stacji naprawy rowerów podsunęła pomysł na realizację nowego przedsięwzięcia przez samorząd gminny. Rowery to bardzo popularny środek transportu a gminę przecinają liczne ścieżki rowerowe.

Jak to w życiu bywa podczas wycieczek czy rajdów rowerowych nierzadko zdarzają się różnego rodzaju problemy techniczne.Niedopompowane koła, niedokręcone śrubki, ocierający hamulec, to drobiazgi, które skutecznie potrafią uprzykrzyć życie rowerzysty i opóźnić bądź uniemożliwić dalszą podróż. Samoobsługowa stacja, wyposażona w niezbędne narzędzia, umożliwia wykonanie podstawowych napraw i stanowi doskonałe uzupełnienie dla istniejącej infrastruktury rowerowej.

Realizatorzy przedsięwzięcia są przekonani, że dzięki oferowaniu możliwości dokonania samodzielnej naprawy roweru zwiększy się poczucie komfortu i bezpieczeństwa rowerzystów. Zarówno mieszkańców gminy jak i przejeżdżających naszymi szlakami gości. Być może zachęci to osoby w różnym wieku do częstszych wycieczek i wyboru tego środka lokomocji, który jest opcją ekologiczną i prozdrowotną a dla osób poniżej 18 roku życia jedynym możliwym, bez angażowania dorosłych opiekunów.

Młodzi pomysłodawcy to członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej, którym zależy na dobrym wizerunku gminy i rozwojowi transportu rowerowego a w konsekwencji także do ograniczenia zanieczyszczeń powietrza.

Stacja napraw jest trwałą pamiątką po radnych I kadencji, którzy w tym roku kończą swoją dwuletnią działalność. Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński oraz Przewodniczący MRM Jakub Łukomski, życzą wszystkim użytkownikom stacji udanych sezonów rowerowych.