Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News


W dniu 30 listopada 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie i Szkoły Podstawowej w Golinie mieli przyjemność wziąć udział w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu „Żłóbek Wielkopolski 2019”, którego organizatorem było Muzeum Narodowe – Oddział Etnograficzny w Poznaniu. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja folkloru, architektury i historii Wielkopolski. W tym roku motywem przewodnim prac był Rok Bamberski – obchodzony w Poznaniu z okazji jubileuszu 300 – lecia przybycia Bambrów do miasta. Warto podkreślić, iż od wielu lat konkurs przeprowadzany jest we współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Na konkursie tym Gminę Golinę reprezentowały prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Golinie i w Radolinie. 
Nagrody i wyróżnienia były przyznawane w pięciu kategoriach. Szkoła Podstawowa w Radolinie została laureatem trzech kategorii. III miejsce zajęły: żłóbek dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią p. Emilią Napierałą, uczniów klasy V z wychowawczynią p. Bernadetą Kucharską oraz żłóbek nauczycieli. Żłóbek rodzinny wykonany przez ucznia Szkoły Podstawowej w Golinie Huberta Napierałę oraz kółko plastyczne „Kolorowe Kredki” ze Szkoły Podstawowej w Radolinie otrzymały wyróżnienie.
W uroczystej gali wręczenia nagród w poznańskim muzeum uczestniczyli: Burmistrz Goliny Pan Mirosław Durczyński i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej Pani Alina Kozłowska, gratulując nagrodzonym przedszkolakom, uczniom i nauczycielom.

Bernadeta Kucharska
      Emilia Napierała