Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

ZWYCIĘSTWO VI A

Rozegrali mecz o puchar polonisty

Ponad 5 lat temu przy ulicy Jasnej w Golinie został oficjalnie oddany do użytku kompleks boiskOrlik”. Służy on nie tylko różnego typu rozgrywkom, ale także szeroko pojętej rekreacji i integracji środowiska lokalnego.

Z dobrodziejstwa tego obiektu sportowego postanowili skorzystać 8 czerwca 2017 r.  przedstawiciele integracyjnej klasy VIa i VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Okazja ku temu była nieprzypadkowa. Właśnie wtedy rozegrali mecz towarzyski o puchar swojego polonisty - Przemysława Ciesielskiego. Rozgrywka, którą sędziował brat nauczyciela - Marcin była bardzo zacięta. Mimo wszystko opierała się ona o zasady czystej gry fair play.

I tak miażdżącym przeciwnika stosunkiem punktów 21:7, bezapelacyjnie zwyciężyła  klasa VIa i to ona otrzymała unikatowy puchar oraz pakiet słodyczy.  VIc choć nie wygrała, to także i jej przedstawiciele z pustymi rękoma nie opuścili boiska, otrzymując jakże zasłużone cukierki.

To spotkanie integracyjne, mimo rywalizacyjnego kontekstu posłużyło zapewne dobrej zabawie i oto przecież chodziło ;-)).

Przemysław Ciesielski