Piątek, 21 czerwiec. Imieniny Alicji i Alojzego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

XII DNI GOLINY
Kolejna już XII edycja imprezy odbyła się 17 i 18 czerwca 2017 roku. Uroczystego otwarcia Dni Goliny dokonał Burmistrz Mirosław Durczyński oraz Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski, którzy serdecznie powitał czcigodnych gości. Podczas rozpoczęcia Burmistrz Goliny przedstawił delegację z zaprzyjaźnionej gminy niemieckiej. 
Obecni byli m.in. włodarze, wójtowie reprezentanci władz samorządowych z okolicznych gmin, dyrektorzy szkół i instytucji, radni oraz sołtysi.
Część artystyczną zainaugurowali uczniowie szkół z terenu naszej gminy, którzy na scenie zaprezentowali śpiew, taniec. Wszystkie występy były gromko oklaskiwane. Jedną z grup, jaka się zaprezentowała była Szkoła Wokalno-Aktorska „Fama” z Konina. 
Po oficjalnym rozpoczęciu wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Golina działająca przy DK ze swoim bogatym repertuarem, której kapelmistrzem jest Artur Wieczorek. Ponadto specjalnie z tej okazji po raz pierwszy wystąpiła grupa mażoretek z Domu Kultury w Golinie. 
Uroczyste podsumowanie 1 edycji konkursu na napisanie bajki dla dzieci miało miejsce 17 czerwca podczas pierwszego dnia obchodów XII DNI Goliny. Wszyscy autorzy bajek otrzymali z rąk Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie – Żanetty Matlewskiej publikację „Golinianie dzieciom”, nagrody pieniężne oraz kwiaty.
Kulminacyjny punkt sobotniego wieczoru to niewątpliwie koncert zespołu Freaky Boys podczas, którego usłyszeliśmy m.in., znany utwór „Tańcz do białego rana” oraz formacja „Danielo”. 
 W niedzielę natomiast mogliśmy usłyszeć hity zespołów Disco Polo: Coolers i SKANER. Podczas Gali Disco Polo park zapełnił się po brzegi gdzie mieszkańcy i goście postanowili spędzić wieczór w Golinie. Podczas gali wszyscy świetnie się bawili i razem śpiewali z zaproszonymi zespołami. 
Ponadto na scenie zaprezentowała się młodzież z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie z programem poezji śpiewanej i tańca. Nie mogło zabraknąć tego dnia występów w wykonaniu Agaty Sieczkowskiej. 
Niedzielne popołudnie organizatorzy imprezy planowali z myślą o dzieciach. Maluchy mogły spędzić czas w wesołym miasteczku, a następnie obejrzeć najróżniejsze animacje oraz specjalny program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich.
Tak jak i podczas XII Dni Goliny odbył się pokaz zumby w wykonaniu pań ćwiczących w Domu 
Tegoroczne obchody święta miasta na pewno zostaną w pamięci zarówno mieszkańców, jak i gości z regionu na długo.