Piątek, 21 czerwiec. Imieniny Alicji i Alojzego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

16 lutego w Galerii Przejściowej Domu Kultury w Golinie odbył się wernisaż rysunku o tematyce popkultury autorstwa Jakuba Kwiatkowskiego. Na wystawę przybył Burmstrz Goliny Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Furmaniak, Radni Rady Miejskiej, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy Golina.

Jakub Kwiatkowski jest uczniem drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Koninie. On sam mówi: „rysuję praktycznie od małego”. Swój talent i miłość do rysunku pokazuje nam w pracach, które zawisły w golińskiej galerii. Prace skupiają się na komiksowych lub filmowych postaciach, ale nigdy nie rysował portretów. Taka prawdziwa przygoda zaczęła się dwa i pół roku  temu, kiedy przez przypadek zobaczył w Internecie film, na którym jeden z youtuberów narysował węglem Kapitana Amerykę.

W rysunku: „najbardziej lubię to uczucie, kiedy każda kolejna kreska lub skończony fragment oddaje w pewien sposób emocje. To jest dosyć zabawne ponieważ zarazem chcę skończyć rysunek, żeby zobaczyć efekt, ale z drugiej strony nie chcę go kończyć, bo to zbyt dobra zabawa i można naprawdę oddać jakąś część siebie. To poniekąd mnie motywuje, aby rysować kolejne prace”.

Prace autorstwa Jakuba Kwiatkowskiego można oglądać do 5 marca. Zapraszamy serdecznie.