Czwartek, 05 październik. Imieniny Apolinarego i Placyda.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W SERCU I MYŚLACH 26 MAJA


Ty jesteś moją Mamą, wspaniałą, tak ukochaną...


Ze wszystkich kwiatów świata
chciałabym zerwać słońce
i dać je potem tobie złociste i gorące.
Słoneczko jest daleko, ale się nie martw mamo,
narysowałam drugie, jest prawie takie samo!
Teraz Cię wycałuję, jak mogę najgoręcej 
bo tak cię kocham bardzo,
że już nie można więcej. (...)

26. maja przynosi najpiękniejsze chwile w roku. Właśnie wtedy obchodzimy Dzień Matki. Jego początków należy szukać w Stanach Zjednoczonych w 1910 r.  W Europie dzień poświęcony matce pierwsza wprowadziła u siebie Austria. W Polsce po raz pierwszy obchodzono go w 1923 r. w Krakowie. Dzień ten ustalony został po to, aby przynajmniej raz w roku ludzie uprzytomnili sobie, a matki odczuły, jak ważna jest ich rola w życiu rodziny i społeczeństwa.

W związku ze wspomnianą wyżej okazją dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z milusińskimi z przedszkola „Baśniowy  Dworek”, które na co dzień należą do zespołu wokalnego „Radość” pod kierunkiem katechetki - s. Laurencji Chodźko CSDP i organistki - s. Teresy Trzaskalskiej CSDP przedstawiły w kościele parafialnym montaż słowno-muzyczny. Pięknymi wierszykami i specjalnie dobranymi na tę chwilę piosenkami wzruszyły wiele serc zgromadzonych w świątyni mam. Podziękowały im za życie, trud wychowania, pierwsze kroki w przedszkolu, prasowanie falban w sukienkach, a co najważniejsze za obecność każdego dnia.

Program artystyczny pt. „Kochana Mamo...” podobał się wszystkim zgromadzonym w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej, czemu dowód dali gromkimi brawami na zakończenie występu.

s. Laurencja Chodźko CSDP