Czwartek, 05 październik. Imieniny Apolinarego i Placyda.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W ŁODZI NA SPEKTAKLU

Diabeł ich nie zwiódł ;-)

Wszechstronny rozwój ucznia odbywa się na różnych polach pracy dydaktycznej. Ważny jest także i ten kulturalny. Swoistymi sposobami na jego realizację  są wyjazdy do teatru.

Jeden z nich odbył się dokładnie w Dzień Kobiet (8 marca 2017 r.), a uczestniczyli w nim szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką swoich wychowawców: Przemysława Ciesielskiego; Agnieszki Sołtysiak (VIa), Justyny Szczot (VIb) i Beaty Matczak (VIc). Towarzyszyły im Ewa Sułek i Alina Przybysławska. Za cel swojej kulturalnych wojaży wybrali Teatr Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi.

Właśnie tam obejrzeli spektakl w reżyserii Waldemara Wolańskiego. „O diable i cyruliku”, bo o nim mowa, to ciepła i pełna humoru opowieść o odwiecznej kłótni diabła z aniołem o człowieczą duszę. Historia ta oparta została o kanwę śląskiej legendy, która to w całości stanowiła uniwersalne przesłanie na temat ludzkiego zachowania.

Spektakl dzięki dużej dawce humoru i wyrazistej scenografii, podobnie jak muzyka i choreografia urzekł oglądających z golińskiego „Julka”.

Po przedstawieniu udali się oni na spacer najdłuższą ulicą Łodzi (i nota bene w Polsce) – Piotrkowską. Przy tej okazji nie zabrakło czasu na przysłowiową fotkę na ławeczce z Julianem Tuwimem. Nieodłącznym puntem wycieczkowego programu była również „konsumpcyjna wizyta” w Mc Donald'sie. Trudno bowiem bez niej wyobrazić sobie jakikolwiek wyjazd ;-)).

Wycieczkę szóstoklasistów do łódzkiego teatru śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Jest z niej co wspominać...

 Przemysław Ciesielski

 

źródło: teatrarlekin.pl