Piątek, 21 czerwiec. Imieniny Alicji i Alojzego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Spławie nagrodzone za najlepszą inicjatywę

Projekt Sołectwa Spławie w Gminie Golina pn: „Kiermasz umiejętności, dziedzictwa i talentów” zwyciężył w konkursie na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego w województwie wielkopolskim.

Finał kolejnej edycji konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” odbył się 9 lipca 2017 r. w Domu Pielgrzymka Arka w Licheniu, podczas corocznie organizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów konferencji „Wiejska Polska”.

Tytuł laureata pierwszego miejsca w kategorii Najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego, otrzymało sołectwo Spławie za inicjatywę pn: „Kiermasz umiejętności, dziedzictwa i talentów”, która została zrealizowana przy aktywnym udziale mieszkańców sołectwa w sierpniu 2016 r.

Statuetkę „Sołecka Nike, dyplom oraz nagrodę finansową o wartości 4 300 zł odebrali członkowie rady sołeckiej Józef Jakób i Zbigniew Chamera z  panią Sołtys Anną Kapturską na czele, która przypomnijmy, za swoją działalność na rzecz sołectwa i mieszkańców otrzymała w zeszłorocznej edycji zaszczytne, pierwsze miejsce w kategorii Najaktywniejszy mieszkaniec wsi. Delegacji towarzyszyli Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie pani Urszula Furmaniak oraz aktywny mieszkaniec sołectwa pan Przemysław Kapturski.

- Spośród wielu zgłoszonych projektów to właśnie ta inicjatywa urzekła najbardziej członków Komisji Konkursu, tym, że stanowi ona pokłosie wcześniej realizowanych wspólnie przez mieszkańców innych działań. Przez lata zaangażowania w realizację projektów w ramach funduszu sołeckiego społeczność lokalna poznała się lepiej, wzrosło wzajemne zaufanie i wiara w możliwości, jakie daje wspólna praca. Przy tej okazji ujawniło się wiele talentów i umiejętności  mieszkańców, stąd narodził się bardzo oryginalny pomysł na zorganizowanie kiermaszu na którym mieszkańcy mogliby zaprezentować swe pasje i zdolności wszystkim mieszkańcom Spławia i mieszkańcom gminy Golina – poinformowała Przewodnicząca Komisji Arleta Jaśniewicz.

Nagrody wręczył Pan Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Ireneusz Niewiarowski, Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Marszałek przekazał sołectwom słowa uznania i podziękowanie za wkład i zaangażowanie przy realizacji inicjatyw sołeckich, które służą aktywizacji mieszkańców wsi, wzajemnej współpracy i rozwojowi naszych małych ojczyzn.