Wtorek, 03 październik. Imieniny Gerarda i Teresy.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

NOC KUPAŁY

W sobotnie popołudnie 24 czerwca 2017 roku Dom Kultury w Golinie wspólnie z sołectwami: Radolina, Myślibórz, Sługocinek, Bobrowo, Chrusty, Barbarka oraz radny Rady Miejskiej w Golinie Krzysztof Szymański organizowali obchody Nocy Świętojańskiej, które odbyły się w parku w Radolinie.

Gości, którzy mile spędzili czas było wielu, a te ciekawe chwile umożliwiły występy: zespołów działających w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie oraz kapeli Sami Swoi z Kawnic.

Tradycyjnie tej nocy towarzyszyły tańce i śpiewy ale również odbył się konkurs na najładniejszy wianek świętojański. Ze względu na trudny wybór komisja w składzie: Magdalena Lewartowska, Agnieszka Waliniak, Barbara Jarońska przyznała trzy miejsca: I miejsce Kasandra Gomulska, II miejsce Michalina Kurleto, III miejsce Zuzanna Kurleto oraz trzy wyróżnienia: Mateusz Mielczarek, Zofia Mielczarek, Weronika Mielczarek.

Ponadto w trakcie imprezy odbyły się potyczki międzysołeckie, w których wystartowały trzy małżeństwa: Grzesiak Katarzyna i Radosław, Jasińska Marta i Piotr, Hinz Agnieszka i Łukasz,  które miały za zadanie znaleźć ukrytego w parku kwiat paproci. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. 

Oczywiście okazję do zabawy miały również dzieci, które podczas imprezy na miejscu Pracowania Artystyczna Eduzo prowadziła animacje, zabawy dla najmłodszych mieszkańców gminy. Ponadto przez cały wieczór dla wszystkich uczestników serwowany był grill.

Końcowy akcent imprezy zapewniła grupa ogniowa Fire Show Grean UP, która zaprezentował uczestnikom imprezy moc wrażeń podczas pokazu ognia. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa z DJ-em.

Podziękowania dla: Michała Zielezińskiego – Koniński Bank Żywności, Konspol Bis. Słupca – Dyrektor Rafał Wylegała za pomoc i życzliwość w organizacji Nocy Kupały.