Wtorek, 03 październik. Imieniny Gerarda i Teresy.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

KU NASZEJ RADOŚCI – SUKCESY W KONKURSIE

Fotki, co „zatrzymały” ferie zimowe

Mimo, że ferie zimowe zakończyły się w województwie wielkopolskim blisko trzy tygodnie temu, to jak się okazało, tak do końca nie pozwoliły o sobie zapomnieć uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Niedawno niektórzy z nich – Barbara Stolarska, Michaella Zielińska, Jagoda Maciaszek, Gabriela Jakubowska, Malwina Szymańska, Natalia Grabowska, Aleksandra Walczak, Julia Gutowska i Konrad Waliniak przystąpili do bardzo ciekawej w swoich założeniach rywalizacji.

Chodzi tutaj o powiatowy konkurs: „Fotka z Ferii 2017”, który został zorganizowany przez Magdalenę Łuczak – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Dobrosołowie.

Warto było zachodu w czasie ferii i różnych zabiegów o ich utrwalenia na zdjęciach, bowiem prace nadesłane z Goliny znalazły się w ścisłym gronie wyróżnionych.

  

  


I miejsce zajęła Gabriela Jakubowska (IVc), a II. - Michaella Zielińska (VIc)
, którymi z ramienia podstawówki opiekował się ich polonista – Przemysław Ciesielski. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów naszym laureatkom miało miejsce 2 marca 2017 r. w siedzibie organizatora podczas apelu z okazji DNIA PATRONA.

Bardzo budujący jest fakt, że fotografie wykonane przez nasze uczennice zostały docenione przez dobrosołowskie jury, podkreślając tym samym duże zaangażowanie oraz wysoki poziom nadesłanych prac.

Gabrysiu, Michaelko fotografki z Was pełną parą! Brawo! :-)

***

Powstanie Styczniowe a Dzień Patrona

Powstanie Styczniowe to zryw wszystkich walczących z rosyjskim terrorem w latach 1863-1864. Mimo początkowych sukcesów, zakończyło się ono całkowitym fiaskiem. W roku 2017 minęła 154. rocznica od wybuchu tamtego wydarzenia.

Co roku z racji swojego DNIA PATRONA tamte chwile z historią w tle wiernie wspomina społeczność Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Dobrosołowie. Na uroczystości zorganizowane 2 marca 2017 r. została zaproszona także delegacja z golińskiego „Julka”.

W rocznicowe obchody wpisały się tematyczne warsztaty plastyczne, apel poświęcony bohaterom powstania styczniowego i spotkanie z prof. Zygmuntem Vetulanim. Później wszyscy przybyli poślinili się pyszną grochówką. Zwieńczeniem obchodów był przemarsz powstańczy z flagą na tamtejszy cmentarz parafialny, celem złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy na mogile obrońców polskości z roku 1863.

Warsztaty w zaprzyjaźnionej z nami szkole w pobliskim Dobrosołowie były naprawdę pouczające i bardzo wartościowe w swojej treści i przekazie.

***

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Dobrosołowie – Witoldowi Szczepaniakowi
za zaproszenie na uroczyste obchody Dnia Patrona.

 

Przemysław Ciesielski