Wtorek, 03 październik. Imieniny Gerarda i Teresy.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W dniu 10 grudnia 2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW nr 10 w Golinie.

Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Goliny - p. Mirosław Durczyński oraz Komendant Posterunku Policji w Golinie - p. Radosław Stolarski. Po przywitaniu gości i przedstawieniu porządku obrad  przez Prezesa Koła -  p. Jarosława Gauzę przystąpiono do odczytania sprawozdań za rok 2017. W dyskusji poruszono sprawę drogi dojazdowej do jeziora Głodowskiego oraz sprawę zarybienia akwenów w gminie Golina. Udzielono absolutorium Zarządowi za rok 2017.

W trakcie zebrania Burmistrz Goliny wręczył Puchary dla najlepszego wędkarza za rok 2017 . W kategorii seniorów najlepszy okazał się Daniel Kożuchowski, a w kategorii juniorów - Łukasz Pałucki. 

Zarząd Okręgu Konińskiego wyróżnił także dyplomami  2-óch wędkarzy z Koła Wędkarskiego w Golinie  - p. Ryszarda Piętkę oraz p. Kamila Olszewskiego za zasługi dla wędkarstwa konińskiego.

W ostatnich dniach nastąpiło także zarybienie rzeki Warty oraz jeziora Głodowskiego następującymi gatunkami ryb:

Rzeka Warta: Węgorz, Szczupak, Sandacz, Karp, Świnka, Kleń, Certa, Brzana, Boleń, Sum. 

Jezioro Głodowskie: Węgorz, Szczupak, Sandacz, Karaś Złocisty, Lin.