Czwartek, 05 październik. Imieniny Apolinarego i Placyda.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Golina

W piątkowe  późne popołudnie 22 września w Domu Kultury w Golinie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2017/2018.

Na samym początku spotkania Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski przywitał wszystkich przybyłych gości: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Urszulę Furmaniak z radnymi oraz wszystkich przybyłych gości, którzy przybyli na tą uroczystość.

Przed koncertem zajęła głos Przewodnicząca która zaznaczył jaką ważną rolę dla mieszkańców stanowią instytucje takie jak dom kultury. Ponadto podziękował wszystkim tym którzy angażują się i krzewią kulturę na terenie naszej gminy.

Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu AKUSTYCZNA RADIOSTACJA. Zespół ten to połączenie pasji, przyjaźni, dobrego humoru, a przede wszystkim doskonała muzyka w 100% na żywo. Ich  bogate doświadczenie sceniczne oraz pozytywna energia profesjonalnych muzyków zagwarantowała wspaniałą zabawę przy świetnie zaaranżowanych przebojach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Pierwszy występy Akustycznej Radiostacji miały miejsce w Hotelu w Starej Kamienicy w Gnieźnie.

Drugim punktem spotkania było otwarcie wystawy poplenerowej z X Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Obraz III – Zielonka 2017”. W Galerii Przejściowej prezentowane są prace autorstwa 10 malarzy. Wystawę dzięki uprzejmości Galerii Profil z Poznania co roku można podziwiać w Golinie.   Wystawę w Domu Kultury w Golinie  można podziwiać do 20  października. Na zakończenie dla przybyłych gości był słodki poczęstunek.