Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Dzień Kobiet w DK Golina

 

Dzień  Kobiet jest dla pań doskonałym pretekstem do tego, by pomyśleć o sobie, o swojej urodzie, zdrowiu, rozwijaniu pasji i zainteresowań. Najciekawszymi sposobami spędzania wolnego czasu, „poszerzania horyzontów” są;  podróże, interesująca książka oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Tegoroczny Dzień Kobiet, organizowany cyklicznie przez Dom Kultury w Golinie, odbył się 12 marca o godz. 17.00 w sali DK. Sala pełna po brzegi Pań przybyłych na koncert, który zorganizował Dom Kultury w Golinie.

Wszystkie przybyłe Panie otrzymały kwiatka z rąk Dyrektora Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielskiego, który wszystkie witał w progach domu kultury. Nie zabrakło miłych słów oraz uścisków z Paniami.  Uroczystość przebiegła w miłej, sympatycznej atmosferze.

Wśród zaproszonych gości była Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak, która złożyła paniom życzenia z okazji ich święta.

Dla Pań wystąpili artyści scen poznańskich: Anna Lasota, Aleksandra Kamińska, Mirosław Kin z koncertem „Przetańczyć całą noc”. Podczas spotkania zaśpiewali utwory z operetek, musicali i filmów. Koncert został przyjęty z owacją na stojąco.

W świątecznym nastroju i w dobrym humorze Panie świetnie się bawiły zapominając o codziennych troskach. Na zakończenie została otworzona wystawa w Galerii Przejściowej Jerzego Sznajdera „Bohaterowie Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą”. Festiwal odbywa się od 2005 roku i przyciąga coraz większe grono widzów i rekonstruktorów.

Oczywiście nie zabrakło słodkiego bufeciku dla wszystkich gości.