Wtorek, 16 kwiecień. Imieniny Julii i Benedykta.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

DZIEŃ DZIECKA W CZĘSTOCHOWIE

 

Misyjni na audiencji u Królowej

 

Religijną ostoją Polaków jest od wieków Jasna Góra. Właśnie tutaj co roku pielgrzymują rzesze naszych rodaków, aby u stóp Czarnej Madonny złożyć sprawy codziennego życia przepełnione często smutkiem i radością. Do Maryi przychodzą wszyscy, tak jak do najukochańszej i najdroższej mamy przystało.

Stąd nie bez znaczenia był wyjazd do Częstochowy dzieci zrzeszonych w ognisku misyjnym prężnie działającym od lat w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego pod kierunkiem katechetki – s. Liliany Sochy CSDP. Ich pielgrzymka odbyła się w szczególnym momencie roku – Dniu Dziecka (1 czerwca 2017 r.). Tym samym grupa z Goliny poprzez swój czynny udział w spotkaniu wpisała się w obchody tzw. „Audiencji u Królowej”. Misyjni wspólnie z blisko
3 tys. rówieśników z całej Polski pokłonili się Pani Jasnogórskiej, powierzając Jej swoje sprawy. Spotkali się ze znanym z telewizyjnego programu „Ziarno” bp. Antonim Długoszem, uczestniczyli w uroczystej Mszy św. na tamtejszych błoniach. Dodatkowo skorzystali ze specjalnie przygotowanego na ten dzień garden party u Mamy – Królowej, na program którego złożyły się gry, konkursy i zabawy. Nie obyło się też bez słodkich upominków ;-)).

Z wielką radością w sercach, z bagażem pozytywnym emocji i wrażeń wrócili wieczorem do Goliny.

 

Przemysław Ciesielski

 

***

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy swoimi ofiarami zebranymi w kościele parafialnym pomogli w sfinansowaniu wyjazdu dzieci z koła misyjnego do Częstochowy. Bóg zapłać!

 

s. Liliana Socha CSDP wraz z kołem misyjnym