Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

ZAPROSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Goliny w powiecie konińskim (młodzież, osoby dorosłe i seniorów) do uczestnictwa w niezwykłym projekcie międzypokoleniowym „Kultura łączy pokolenia”.

Jego celem jest rozwijanie kompetencji kulturalnych, społecznych, osobistych oraz pobudzanie kreatywności i ekspresji kulturalnej lokalnej społeczności oraz stwarzanie przestrzeni do ich integracji z pozostałymi członkami małej ojczyzny na rzecz rozwoju i krzewienia lokalnej kultury.

Proponujemy Państwu udział w działaniach, które mają służyć temu aby zarówno osoby dorosłe, starsze i młodzież, mieli okazję ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od wieku, pomogą aktywnie uczestniczyćw życiu kulturalno-społecznym swojej małej ojczyzny.

Wyłoniony w drodze rekrutacji 25-osobowy zespół uczestników (ok. 15 osób dorosłych, seniorów i ok. 10 reprezentantów młodego pokolenia) zaprosimy w pierwszym etapie do udziału w 2 warsztatach integracyjno-rozwojowych prowadzonych metodą dramy. Krótka ale energetyczna i zaskakująca rozgrzewka w postaci tego rodzaju spotkań to bardzo pożyteczne „ożywienie” (na początku przygody z projektem), po którym uczestnicy nie będą mogli się doczekać kolejnych zadań i wspólnej pracy podczas zaplanowanych serii 6  zajęć wokalnych. Dzięki tym zajęciom uczestnicy będą mogli się zjednoczyć poprzez śpiew, pokazać swoje możliwości iumiejętności wokalne.

Następnie zespół ułoży tekst piosenki międzypokoleniowej, której podkład muzyczny zostanie zaadoptowany przy wsparciu trenera/kompozytora. Uczestnicy dokonają również wyboru tekstu 2 dodatkowych, zapomnianych piosenek, którym nadadzą nutkę nowoczesności. Premierowy występ zespołu międzypokoleniowego, który zaprezentuje przygotowane utwory będzie miał miejsce podczas zorganizowanego na przełomie listopada i grudnia 2017 r.  Festiwalu Kultury Lokalnej. Wydarzenie to zgromadzi również miejscowych artystów, twórców ludowych, którzy zapoznają mieszkańców i zaproszonych gości z własnym dorobkiem/repertuarem artystycznym.

 

Serdecznie zapraszamy do niezwykłej i niezapomnianej muzycznej przygody, pełnej wrażeń i emocji.

Będzie moc, energia, która zaowocuje wspólnym dziełem, z którego mieszkańcy będą dumni.

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia 2017 r.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z osobami, które udzielą szczegółowych informacji o zasadach rekrutacji.

 

·      Joanna Kukulska - kierownik projektu, tel. 797 901 115, e-mail: j.kukulska@kss.org.pl

 

·      Żanetta Matlewska , opiekun grupy, tel.: 63 241 81 21, tel. kom 693 367 117,

e-mail: bpgolina@wp.pl 

 

Załączniki do pobrania:

1. ANKIETA REKRUTACYJNA UCZESTNIKÓW Kultura łączy pokol_enia KSS

2. Deklaracja uczestnictwa osoba niepełnoletnia

3. Deklaracja uczestnictwa osoba pełnoletnia

4. Informacje dla uczestników projektu