Piątek, 21 czerwiec. Imieniny Alicji i Alojzego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

RAJD PO RAZ CZWARTY

 

Cykliści w hołdzie Ofiarom Katynia

 

Niekwestionowanym symbolem kaźni i ofiary Polaków był i jest Katyń.
Dla uczczenia pamięci ludzi, którzy tam zginęli, organizuje się różnego typu uroczystości. Oprócz nich można wspomnieć także inne sposoby wyrażenia szacunku wobec tych, co złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny.

W tego typu inicjatywy wpisuje się na pewno Rowerowy Rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyński Regionu Konińskiego. Jego czwarta odsłona odbyła się w sobotę 20 maja 2017 r. Szlak dla jednośladów prowadził od Kleczewa przez Powidz, Słupcę do Goliny.

Od 7 lat przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego znajduje się obelisk poświęcony kpt. Michałowi Kobylińskiemu i Wszystkim Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. I to właśnie tutaj w ramach podsumowania rajdu bardzo gościnnie przyjęto przybyłych na rowerach gości. Rozpoczęło je powitanie dyrektor Jolanty Kruckiej i Przewodniczącej Rady Miejskiej w Golinie – Urszuli Furmaniak. Po krótkiej części artystycznej był czas na złożenie wiązanki kwiatów i znicza pamięci pod pomnikiem, otrzymanie okolicznościowego folderu, obejrzenie okolicznościowej wystawy, zregenerowanie sił, no i  pokrzepiający ciało poczęstunku w plenerze.

Po tym wszystkim, miłośnicy jednośladów wrócili do swoich domów. Tym samym oficjalnie zakończono rajd, w którym nota bene na kilkukilometrowym odcinku w hołdzie Ofiarom Katynia wzięli udział także przedstawiciele golińskiego „Julka”.

 

Przemysław Ciesielski