Czwartek, 05 październik. Imieniny Apolinarego i Placyda.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

„Bezpiecznie – to wiedzieć i znać”-  pod takim hasłem 7 czerwca br.  w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły  dzieci z przedszkola „Baśniowy Dworek” w Golinie oraz dzieci przedszkolne
i uczniowie ze szkół podstawowych  w Golinie, w Kawnicach, w Przyjmie i w Radolinie. Inicjatorami spotkania byli policjanci z Komisariatu w Golinie:  asp. sztb. Pan Błażej Borowiec i st. sierż. Pan Marcin Nowak.

Spotkanie rozpoczęli  asp. sztb. Pani Katarzyna Wiśniewska z Komendy Miejskiej
w Koninie oraz Pan Paweł Durkiewicz z WORD w Koninie pogadanką na temat bezpiecznego zachowania  na drodze oraz właściwych zachowań w kontaktach  z nieznajomymi. Atrakcją stały się alkogogle, które uzmysłowiły dzieciom, jak funkcjonuje organizm pod wpływem alkoholu. Dzieci mogły wykonać odciski swoich dłoni oraz spotkać się ze st. asp. Panem Markiem Walczakiem, przewodnikiem  służbowego psa, który, mając na  swym koncie wiele skutecznych działań , właśnie w tym dniu kończył  służbę  na  rzecz  Policji.  Dzieci mogły również obejrzeć najnowszy wóz bojowy OSP w Golinie, radiowóz policyjny oraz przetestować skutki wypadków drogowych na symulatorze zderzeń.

 Burmistrz Goliny Pan Mirosław Durczyński  oraz radni Rady  Miejskiej   Pan Krzysztof Szymański i Pan Maciej Kwaśniewski wręczyli dzieciom kamizelki odblaskowe, które będą wykorzystywane  podczas  wycieczek i wszelkiego rodzaju wyjść, zapewniając dzieciom właściwą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Maskotką spotkania był - przyjęty przez wszystkich z wielkim entuzjazmem - Sierżant Pyrek. Na zakończenie  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radolinie zaprezentowały krótką część artystyczną przygotowaną przez Panią Martę Durczyńską i Agnieszkę Waliniak.

 Społeczność przedszkoli i szkół gminy Golina  składają serdeczne  podziękowania Burmistrzowi Goliny Panu Mirosławowi Durczyńskiemu  za zakup kamizelek odblaskowych, radnemu Rady Miejskiej w Golinie  Panu Krzysztofowi Szymańskiemu za słodkie upominki oraz przedstawicielom WORD w Koninie, Komendzie Miejskiej Policji w Koninie, Komisariatowi Policji w Golinie,  OSP w Golinie za zorganizowane interesującego spotkania.
.