Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News
38. Rajd dla Dzieci PTTK Konin do Sławska * 27 maja 2017

Podczas 38. Rajdu dla Dzieci PTTK Konin ponad 150 osób wędrowało pieszo i rowerami po pięknej ziemi konińskiej na dwóch trasach pieszych i dwóch trasach rowerowych. Pod honorowym patronatem Jacka i Placka łatwo było pedałować, maszerować, tańczyć i śpiewać. Skąd tacy patroni? Meta rajdu znajdowała się na terenie Zespołu Szkół w Sławsku, a Szkoła Podstawowa nosi imię pisarza Kornela Makuszyńskiego. Dyrekcja szkoły zaproponowała bohaterów znanej powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.

„Lubią podróże i pięknych kwiatów woń, zielone wzgórze i morskiej piany toń, ciepły ogniska blask, gdy zapada zmrok...” śpiewały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie na malowniczej trasie doliną Warty. Ciekawe przygody miały dzieci z Zespołu Szkół w Sławsku, które odwiedziły Żychlin. Serdeczne przyjęcie przez dyrekcję Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w pałacu Bronikowskich i przez proboszcza parafii ewangelicko-reformowanej Tadeusza Jelinka na długo pozostanie w ich pamięci. Rowerzyści z Goliny do pomnika Marcina ze Sławska musieli dopłynąć promem. Zaś mali cykliści z Konina wyruszyli spod popiersia Zofii Urbanowskiej w Koninie, aby dotrzeć do Kowalewka, miejsca urodzenia przyszłej pisarki.

Dzięki funkcjonalnemu boisku i przychylnej załodze Zespołu Szkół w Sławsku z panią dyrektor Iwoną Maziarz dzieci miały wspaniały festyn podsumowujący wędrówkę po pięknej ziemi konińskiej. Najliczniejsze drużyny (Zespół Szkół ze Sławska, SP nr 3 z Konina i SP im. J. Słowackiego z Goliny) otrzymały puchary. Konkurs krajoznawczy wygrały Zuzanna Szczepaniak, Julia Janc i Alicja Karmowska z ZS Sławsk przed Mają Piaskowską z SP nr 3 w Koninie. Kolarski tor przeszkód najsprawniej pokonał Mateusz Kubiak z SP Golina. Najmłodszymi uczestnikami byli Karol Burek i Franciszek Kowalikowski ze Sławska. Z tej miejscowości wywodziły się najliczniejsze rodziny Jankowskich i Burków. Najcelniej rzucał Krzysztof Kwaśny z przedszkola nr 4 w Koninie. Wrażenia z tras były tematem konkursu rysunkowego, a sporo wrażeń dostarczyły występy wokalne umuzykalnionej młodzieży.

Komandor rajdu Piotr Pęcherski, prezes Klubu Turystycznego PTTK w Koninie, wręczył niedawno zdobyte odznaki Turysta Ziemi Konińskiej dzieciom z SP3 i opublikował zdjęcie rajdowych rodzin na portalu #rodzinapttk. Rajd obsłużyła kadra Klubu Turystycznego PTTK w Koninie, a organizację wsparło Starostwo Powiatowe w Koninie i Miasto Konin.

 

PTTK Konin

 

  

 

38. RAJD DLA DZIECI

Rowerem do Jacka i Placka w Sławsku

Majowa aura sprzyja organizowaniu licznych wyjazdów do atrakcyjnych turystycznie  i rekreacyjnie miejsc. Trzeba tam jakoś dotrzeć, dlatego jednym z wykorzystywanych w tym celu środków lokomocji jest rower.

I właśnie na rajd jednośladami wyruszyła w upalne przedpołudnie 27 maja 2017 r. kilkuosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tworzyli ją uczniowie w składzie: Jagoda Maciaszek, Malwina Szymańska, Iga Jóźwiak, Igor Golon, Kacper Jagodziński, Miłosz Kukulski, Mateusz Kubiak i Michał Piasecki oraz nauczyciele – Żaneta Wilant, Iwona Kasprzak i Przemysław Ciesielski. Towarzyszyli im Alina Przybysławska, Eugeniusz Wawrzyniak i Wojciech Kubiak.

Rowerzyści wybrali się do Sławska, który był jednocześnie miejscem docelowym 38. Rajdu dla Dzieci zorganizowanego wspólnie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie oraz Klub Turystyczny PTTK „Ciklo”. Pieczę nad nim sprawowali Jacek i Placek z bajki Kornela Makuszyńskiego, który patronuje tamtejszemu zespołowi szkół – gospodarzowi spotkania.

Cykliści punktualnie o godz. 10:30 wystartowali sprzed golińskiej remizy OSP. Grupę pilotował inicjator wyjazdu – Sławomir Szkudelski. Po niespełna godzinnej jeździe
i przepłynięciu promem przez Wartę, cykliści z „Julka” dotarli na miejsce. Tam czekał na nich szereg atrakcji w tym: quiz o Koninie i Sławsku, konkursy sprawnościowe, „Wędka szczęścia”, tor przeszkód oraz stoiska plastyczne.

Golinianom udzieliła się niezwykle wesoła atmosfera spotkania, którą dodatkowo spotęgowały zwycięstwa w różnych rywalizacjach, w których czynnie brali udział.

Nasze sukcesy to:  

* I i III miejsce w slalomie rowerowym - Mateusz Kubiak, Igor Golon,

* II i IV miejsce w rzucie woreczkiem do celu - Miłosz Kukulski, Michał Piasecki,

* III miejsce w kategorii „Najliczniejsza grupa cyklistów” - SP Golina,

* wyróżnienie w konkursie piosenki - Jagoda Maciaszek.

Potem pełni wrażeń, pozytywnych emocji i przy tym bardzo opaleni :-) wrócili do swoich domów.

 

 

 

Przemysław Ciesielski