Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

13.05.1917-13.05.2017

 

Ave, ave Fatimska Pani

 

Dokładnie 13 maja 2017 r. minęła 100. rocznica od wydarzeń, których doświadczyli pastuszkowie z Fatimy - Łucja, Hiacynta i Franciszek. To właśnie im wspomnianego wyżej dnia w 1917 r. objawiła się po raz pierwszy Matka Boża. Na początku nie pojmowali istoty tegoż spotkania. Na dodatek trudno im było zrozumieć maryjne tajemnice i zapoznać z nimi rzeszę ludzi, którzy na początku bardzo sceptycznie odnosili się do zasłyszanych przesłań i próśb.

 

Tę okrągłą rocznicę uczciły także dzieci z koła misyjnego, które prężnie funkcjonuje w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod czujnym okiem ich opiekunki i jednocześnie katechetki s. Liliany Sochy CSDP

 

13. i 14 maja 2017 r. wystawiły w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej  minisztukę teatralną  pt. „Spotkanie z piękną Panią z Nieba”. Dzieci - Julia Duchnik, Kinga Szubińska, Aleksandra Walczak, Zuzanna Walczak,  Jolanta Pazera, Patrycja Woźniak, Gabriela Jakubowska, Wiktoria Pietraszek, Amelia Wojciechowska, Iga Jóźwiak, Kamil Wojewoda, Alan Tomczak, Igor Dryjer, Robert Urbański, Mikołaj Nowak w bardzo ciekawych strojach, stosownych do 1917 r. opowiedziały historię spotkania Łucji, Hiacynty i Franciszka z Matką Bożą, reakcjach ówczesnej ludności na objawienia oraz cudów jakie w tym czasie się dokonały na oczach wielu niedowiarków. Przypomniały też maryjne wezwanie do modlitwy różańcowej o pokój na świecie.

Przedstawienia w trzykrotnej odsłonie spotkały się z wielkim uznaniem ze strony oglądających parafian, czego wyraz dali gromkimi brawami dla młodych artystów tuż po zakończeniu każdej z minisztuk.

Przemysław Ciesielski