Piątek, 19 kwiecień. Imieniny Adolfa i Tymona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

            XXIX Regionalny Przegląd Społecznych Ognisk Muzycznych - KONIN 2016 


XXIX Regionalny Przegląd Społecznych Ognisk Muzycznych organizowany przez Konińskie Towarzystwo Muzyczne i Społeczne Ognisko Muzyczne im. Witolda Friemanna w Koninie, odbył się 28 maja br. o godz. 10.00 w Sali Ratuszowej w Koninie przy ul. Wiosny Ludów 6.
Przegląd adresowany jest do uczniów ognisk muzycznych działających przy szkołach, domach kultury, stowarzyszeniach oraz innych placówkach upowszechniania kultury na terenie miasta i regionu konińskiego. Na scenie zaprezentowało się 54 wykonawców występujących w różnych kategoriach muzycznych, zgłoszonych przez placówki kulturalno-oświatowe nie tylko z regionu konińskiego, ale również ze Społecznego Ogniska Muzycznego Towarzystwa Muzycznego w Rawie Mazowieckiej.
Przesłuchania oceniane były przez komisję artystyczną, która nagrodziła i wyróżniła najlepszych uczestników przeglądu. Wśród wyróżnionych znalazł się Tomasz Wojaczyk, oraz Denis Stolarski otrzymując główną nagrodę Grand Prix. Obaj uczęszczają na zajęcia muzyczne do Domu Kultury w Golinie.

1

2

3