Piątek, 24 marzec. Imieniny Marka i Gabriela.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

             Wyjazd do teatru „Szalone Nożyczki"         

 

Wyjazd do Gołuchowa oraz teatru w Kaliszu był jednym z punktów w majówkowym programie jaki dla mieszkańców gminy przygotował Dom Kultury w Golinie.

Na samym początku zwiedziliśmy zamek w Gołuchowie i spacerowaliśmy po parku następnie udaliśmy się do teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl pod tytułem „ Szalone nożyczki".

„Szalone nożyczki" to niewątpliwy hit wśród sztuk teatralnych - w 1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę (niebędącą musicalem) na scenach amerykańskich. Atrakcyjności tej komedii kryminalnej dodaje fakt, że realizatorzy i wykonawcy zawsze sytuują akcję sztuki „tu" i „teraz", aby widzowie mogli rozpoznawać w przedstawieniu specyfikę swojego miasta, jego instytucje oraz znanych mieszkańców. Dzięki temu publiczność ma okazję, by stać się współwykonawcą naszego spektaklu i pomóc bohaterom w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki. Uwaga! Każdego wieczoru śledztwo może potoczyć się inaczej, dlatego warto odwiedzić miejsce zbrodni więcej niż raz. Zespół Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego profesjonalnie zaciera ślady.

Uczestnicy naszej wycieczki bardzo chętnie brali udział w śledztwie i pomagali rozwiązać zagadkę dotyczącą morderstwa.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili i już czekają na następny wyjazd z DK Golina. 

1

2