Poniedziałek, 15 kwiecień. Imieniny Anastazji i Bazylego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

XXVI Finał WOŚP

„Wielkie granie w pomaganie" po raz 24.

Jak to się zaczęło?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została założona w Warszawie 2 marca 1993 roku przez Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego, Piotra Burczyńskiego, Pawła Januszewicza, Waltera Chełstowskiego oraz Beatę Bethke. Pierwotnie akcję  zapoczątkował  magazyn BRUM TOP - piątkową audycją programu III PR prowadzoną przez Jerzego Owsiaka. Pomysł założenia fundacji zrodził się 3 stycznia 1993 po udanej kweście  zainicjowanej przez Owsiaka w muzycznym programie emitowanym przez drugi kanał Polskiej Telewizji  pt. „Róbta co chceta", znanym również pod nazwą „Kręcioła" Pieniądze otrzymał  Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Uwieńczeniem tego happeningu był finał całej akcji, zorganizowany w studiu TVP2 w Warszawie i wyemitowany przez tę stację.

10 stycznia 2015 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty czwarty. W Golinie również wiele się działo ! Blisko czterdziestu  wolontariuszy, pod opieką nauczycieli: Lindy Kalinowskiej-Plewczyńskiej, Hanny Pawłowskiej, Eweliny Piaskowskiej, Aldony Olesiak i Piotra Jabłońskiego wyszło na ulice naszego miasta, by kwestować na zakup  specjalistycznego sprzętu i godnej opieki medycznej seniorów.

 Do akcji włączyło się kilkunastu uczestników marszobiegu Klubu  Biegacza Wartko, którzy wyruszyli na trasę ulicami Goliny. W ten sposób zebrali datki w wysokości 51 zł.

Również miejscowi radni udowodnili, że mają gorące serca, przekazując na rzecz Orkiestry 750 złotych.

Od godziny 10:00 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Golinie odbywał się II Charytatywny Turniej Piłki Halowej, w której wzięło udział dziewięć drużyn.  Zawody zostały przeprowadzone pod okiem nauczycieli: Daniela Kaczana. W wyniku rozgrywek I miejsce zajęła drużyna: MIREK ADAMÓW   II miejsce zajęła drużyna: ZJARANE TOSTY  III miejsce zajęła drużyna:  KAZIA STARZY, IV miejsce zajęła drużyna: TRANS DRUK. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i puchary.  Dochód z turnieju w kwocie 447 zł powiększył sumę finału WOŚP w Golinie.

O godzinie 17:00  w siedzibie domu kultury  rozpoczął się 24. Finał. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z placówek oświatowych: przedszkolaki z Baśniowego Dworku w Golinie prowadzone pod kierunkiem Marii Walczyńskiej i Ewy Kusiołek, Zespół Alegro prowadzony przez Alinę Król, Zespół „School Stars" Justyny Szczot ze Szkoły Podstawowej w Golinie oraz Czerwone Korale pod kierunkiem Liliany Czajkowskiej.  Publiczność, będąc pod wrażeniem zaangażowania artystów,  nagrodziła ich  występy brawami. Równie ciepło została przyjęta młodzież z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie: Kabaret Identyko zaprezentował dwa skecze: kobieta kontra internet, po wywiadówce (opiekun Karolina Kulczak) oraz zaprezentowała się Agata Sieczkowska i Agnieszka Jóźwiak.

Następnie nadszedł czas na niebywałe  emocje,  rozpoczęła się bowiem licytacja atrakcyjnych gadżetów przekazanych na szczytny cel przez  golińskich mieszkańców a także  przedsiębiorców. Można było zdobyć m.in. kalendarz i plakat  z podpisem Jurka Owsiaka, powieści dla dzieci i młodzieży, ze specjalną dedykacją od ich autorów, ofiarowane przez Bibliotekę Publiczną w Golinie, karnety na zabiegi pielęgnacyjne w miejscowych salonach oraz wiele innych cennych rzeczy. Dochód z licytacji wyniósł 1840 zł.

Ponadto na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Golina działająca przy Domu Kultury w Golinie, która rozgrzała serca publiczności i ich występ został przyjęty gromkimi  brawami oraz Zespół Senior. Na zakończenie wystąpił zespół „Sami Swoi" z OSP Kawnice.

Do kwesty na  szczytny cel po raz  kolejny przyłączyła się  Biblioteka Publiczna w Golinie oraz Grupa Otwartych Innowatorów. Zorganizowano kiermasz, na którym można było nabyć książki  za symboliczny grosik. W ofercie znalazły się powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pozycje z literatury niebeletrystycznej z kiermaszu uzbierano 50 zł. Ponadto w ramach kiermaszu zorganizowanego przez Dom Kultury w Golinie zebrano dodatkowo kwotę 595 zł.

Dzięki hojności wszystkich ludzi dobrego serca sztab w Golinie zebrał  10500,13 zł. Koncert poprowadził dyrektor Domu Kultury Damian Ciesielski. Dziękujemy tym, którzy wsparli naszą akcję i zapraszamy za rok. SIE MA!

Serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" za ufundowanie bułek dla wolontariuszy oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli goliński finał WOŚP. 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21