Wtorek, 16 kwiecień. Imieniny Julii i Benedykta.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

                      Wielkanocne Warsztaty Artystyczne                       

 

W dniach 17.03.2016 - 19.03.2016 r. zgodnie z zapoczątkowaną kilka lat temu tradycją w Domu Kultury w Golinie odbyły się Warsztaty Wielkanocne. W tym roku do udziału w warsztatach zaprosiliśmy dzieci  z Świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi Aktywni" z Konina oraz dzieci, młodzież i dorośli z naszej Gminy.

Uczestnicy warsztatów mieli do wyboru kilka prac, których wykonanie rozwijało twórczość i kreatywność dzieciaków oraz wymagało współpracy i współdziałania z innymi.

Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania wielkanocnych ozdób. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali kartki świąteczne, witraże, ozdoby wielkanocne, zdobili jajka styropianowe.

Sobotnie spotkanie upłynęło pod hasłem „Palmowanie" podczas, którego uczestnicy wykonywali tradycyjne palmy wielkanocne, które są święcone w Niedzielę Palmową w kościołach. Palmy były wykonywane tradycyjną metodą z kwitów bibułowych i żywych roślin.

Uczestnictwo w warsztatach było dla wszystkich okazją do lepszego poznania się, dało możliwość współpracy i współdziałania, oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni dzieci.  Możliwość wspólnej pracy poprzez twórczość artystyczną sprawiły im dużo radości.

Podczas poczęstunku, na który zaproszono wszystkich uczestników można było  wymienić się spostrzeżeniami i wrażeniami z warsztatów.

1

2

3  4

5