Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

                    WARSZTATY  OZDABIANIA SZKŁA                 

 

18 sierpnia 2016 roku w Domu Kultury w Golinie odbyły się warsztaty ozdabiania szkła  w ramach realizacji projektu pod nazwą "MAŁY ARTYSTA" dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zajęcia trwały ponad dwie godziny  i uczestniczyły w nich 32 osoby. Chętnych nie brakowało i lista bardzo szybko zapełniła się.

Osoby, które skorzystały z zaproszenia miały okazję dowiedzieć się jak ozdabia się szkło różnymi sposobami plastycznymi oraz każdy uczestnik wykonał witraż za pomocą farb.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się o lepszej funkcjonalności przedmiotów codziennego użytku. Ponadto bycie przyjaznym środowisku może być świetną zabawą przy użyciu odpadów szklanych

Niezbędne materiały warsztatowe zapewnili organizatorzy, którzy pomagali uczestnikom wykonać przepiękne, kolorowe ozdobne butelki i witraże. Zajęcia prowadził wolontariusz Michalina Ciesielska.

Projekt „Mały Artysta" rozpoczął się 1 lipca a zakończy się 30 września. W ciągu sześciu miesięcy odbędzie się szereg warsztatów artystycznych skierowanych dla wszystkich mieszkańców Gminy Golina.

 

1

2

3