Wtorek, 16 kwiecień. Imieniny Julii i Benedykta.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Biblioteka Szkolna  i Publiczna w Przyjmie

Nocne spotkanie w bibliotece

Dzień 10 czerwca  na długo pozostanie w pamięci dzieci przybyłych do Biblioteki Publicznej w Przyjmie na noc w bibliotece pod hasłem „Zaprzyjaźnij się z książką".
Całe spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy biblioteki szkolnej z biblioteką publiczną. Do udziału w akcji zaproszono uczniów II klasy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie. Wszystko zaczęło się o godzinie 17.00. Uczniów powitały bibliotekarki: Anna Podemska - z biblioteki szkolnej i Anna Nawrocka - z biblioteki publicznej.

Na początku uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy Doroty Strzemińskiej-Więckowiak pt. "Kim zostanę?". Następnie wykonali plakaty propagujące czytelnictwo oraz zmierzyli się z krzyżówkami, zagadkami i obrazkami szyfrowymi poruszającymi kwestię zasad ortograficznych. Po części literackiej przyszedł czas na trochę relaksu - projekcję filmu animowanego o niebieskim kocie z czerwonym noskiem imieniem Oggy. Następnym punktem bibliotecznej nocy były zajęcia ruchowe. Po wysiłku fizycznym dzieci z apetytem "spałaszowały" przygotowaną dla nich przez rodziców kolację, by wykonać kolorowe zakładki do książek. 

Zwieńczeniem "Nocki w bibliotece" było wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród encyklopedycznych.

            Zabawa  była wyśmienita! Dużo się działo, jednak dla uczestników czas upłynął stanowczo za szybko. Pozostał w nich niedosyt. Nas to jednak nie martwi, bowiem już teraz zapraszamy na kolejną noc w bibliotece, która odbędzie się za rok.
            Bibliotekarki serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie oraz Prezesowi Kółka Rolniczego w Przyjmie - Panu Eugeniuszowi Grobelnemu za wsparcie finansowe, bez której organizacja imprezy byłaby niemożliwa oraz rodzicom, którzy wspomogli organizatorów.  

Anna Nawrocka, Anna Podemska

 1

2

3

4