Wtorek, 16 kwiecień. Imieniny Julii i Benedykta.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

„MYDLARSKI MARATON"

          Kiedy w kwietniu postanowiliśmy poprowadzić warsztaty mydlarskie w Domu Kultury nie sądziliśmy, że spotkają się one z aż tak wielkim zainteresowaniem. Dlatego Dom Kultury wyszedł z propozycją prowadzenia takich warsztatów poza placówką. Chętnych nie brakowało!

W Baśniowym Dworku w Golinie zajęcia odbyły się dla wszystkich pięciu grup, w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie uczestniczyły cztery klasy. W Szkole Podstawowej w Kawnicach byliśmy w dwóch zerówkach oraz trzech klasach podstawowych. Ze Szkoły Podstawowej w Golinie odwiedziła nas klasa IIa, a także dzieci z Akademii Malucha z Biblioteki Publicznej w Golinie razem ze swoimi rodzicami.

Dzięki zajęciom uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje mydło, poznali właściwości ziół i olejków kosmetycznych używanych do wyrobu mydła.

Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co jak się okazało wcale nie jest proste. Głównym jednak zadaniem było stworzenie własnego mydełka poprzez wybór kształtu formy, mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Dzieci  sumiennie i z wielkim zaciekawieniem wykonywały polecenia.

Wykonane i efektownie zapakowane mydełka, będą ciekawym i pachnącym upominkiem dla mam z okazji Dnia Matki.  Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w naszym „MARATONIE MYDLARSKIM", a było Was naprawdę dużo bo ponad 300 osób.
Teraz myślimy nad następnym maratonem, tymczasem zapraszamy na drugie już warsztaty wikliny papierowej, które odbędą się 17 czerwca o godzinie 16:00.

 

1

2

3

4

5