Wtorek, 16 kwiecień. Imieniny Julii i Benedykta.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

             Koncert zaduszkowy          

28 października w sołectwie Spławia Dom Kultury w Golinie zorganizował koncert jesienno-zaduszkowy na który licznie przybyli mieszkańcy Gminy Golina.

Koncert odbył się w remizie OSP Spławie gdzie na scenie zaprezentował się Dariusz Bagiński i Izabela Rybnik. Koncert miał na celu wprowadzić  w zadumę, refleksję nad sensem życia.

Na samym początku zabrała głos Sołtys Anna Kapturska, która powitała wszystkich przybyłych mieszkańców i podziękowała za owocną współpracę z Domem Kultury w Golinie. Oficjalnego powitania dokonał Dyrektor Damian Ciesielski.  Wśród przybyłych gości byli: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Radni Rady Miejskiej z przewodniczącą Urszulą Furmaniak, dyrektorzy jednostek samorządu terytorialnego oraz mieszkańcy sołectwa Spławie i Gminy Golina.

Pierwszym punktem spotkania była recytacja poezji przez uczniów Szkoły Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Golinie przygotowane pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego. Natalia Libertowska, Adam Karnafel, Weronika Piątkowska, Wiktoria Tamulska wprowadzili zgromadzonych w jesienny nastrój.

Kolejnym punktem był koncert zaproszonych gości.

Dariusz Bagiński jestem skrzypkiem, pianistą oraz aranżuje muzykę.  Otwarty z gruntu na „dobrą muzykę" pod hasłem którym kryje się dla niego przede wszystkim jazz, klasyka, muzyka filmowa. Od kilku lat zawodowo zajmuję się również video - filmowaniem. Izabela Rybnik - wokalista, której pasją jest śpiew. Od roku współpracuje z Dariuszem Bagińskim i razem tworzą niesamowity klimat na scenie.

 

Podczas koncertu artyści zaprezentowali znane utwory polskiej sceny muzycznej:  Nie chcę więcej, Pogoda ducha, Już nigdy, Nie żałuję, Nie opuszczaj jej oraz wiele innych utworów. Koncert został przyjęty owacjami na stojąco.

Nastrojową dekorację koncertu przygotowała Edyta Jachnik.


            Publiczność dopisała licznie i stworzyła piękny klimat, za co serdecznie dziękujemy! Podobnie jak za lawinę ciepłych i szczerych słów oraz wspólne rozmowy przy ciastu i herbacie, które trwały jeszcze długo.

 

4

1

2

3

5

7