Wtorek, 16 kwiecień. Imieniny Julii i Benedykta.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Jak obchodzą Dzień Ziemi uczniowie z Radoliny?

 

Dzień Ziemi 22 kwietnia, a właściwie Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, to święto, którego celem jest promocja życia w zgodzie z przyrodą Przypomina nam, że zasoby naturalne takie jak choćby czyste powietrze, woda pitna albo żyzna gleba nie są niewyczerpane. Jak obchodzić wspomniane święto? Na to pytanie doskonałą odpowiedź znaleźli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie, którzy chętnie  biorą udział w rozmaitych akcjach ekologicznych, udowadniając tym samym ,że los środowiska naturalnego leży im na sercu.

            Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w  naszej wsi zorganizowali wspólnie Radny Rady Miejskiej w Golinie Krzysztof Szymański oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej Alina Kozłowska. 22 kwietnia uczniowie, nauczyciele oraz Krzysztof Szymański wyposażeni w mnóstwo worków wyruszyli do parku w Radolinie, by ochoczo zabrać się za jego porządkowanie. Radny Krzysztof Szymański krótko i przystępnie wyjaśnił uczniom zasady sortowania  śmieci, prosząc jednocześnie, by podczas sprzątania od razu segregowali odpadki.  Dzieci pracowały  w pocie czoła do późnych godzin popołudniowych, ale były niezwykle zadowolone z efektów.

            23 kwietnia na uczniów czekała nie lada niespodzianka. W dowód wdzięczności  za wzięcie udziału w Dniu Ziemi  radny Krzysztof Szymański zorganizował dla nich ognisko,  podczas  którego  mogli się do woli raczyć pysznymi, własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami w czystym już parku.

 

                                      

                                                                                  Karolina Kasprzak

1

2

3