Wtorek, 16 kwiecień. Imieniny Julii i Benedykta.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Golina

Dzień 1

W czwartkowe późne popołudnie 15 września w Domu Kultury w Golinie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017.

Na samym początku spotkania Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski przywitał wszystkich przybyłych gości: Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego, Radnych Rady Miejskiej w Golinie oraz wszystkich przybyłych gości, którzy przybyli na tą uroczystość.

Przed koncertem zajął głos Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, który zaznaczył jaką ważną rolę dla mieszkańców stanowią instytucje takie jak dom kultury, biblioteka publiczna oraz placówki oświatowe z Gminy Golina. Ponadto podziękował wszystkim tym którzy angażują się i krzewią kulturę na terenie naszej gminy.

Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu A'JEDNAK. Zespół, które spotkają się żeby pomuzykować. Skład zespołu to muzycy z dużym doświadczeniem i całkiem młodzi którzy wnoszą pewną świeżość i energię.

Drugim punktem spotkania było otwarcie wystawy poplenerowej Pleneru Malarskiego „Ciążeń 2016. W Galerii Przejściowej prezentowane są prace autorstwa 15 malarzy.                                                                                                                              

Wystawę w Domu Kultury w Golinie  można podziwiać do końca października.

Na zakończenie dla przybyłych gości był słodki poczęstunek.

 

Dzień 2

Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP działającej przy Domu Kultury w Golinie zabrzmiał w sobotę 16 września o godz. 17.00 z okazji Inauguracji Roku Kulturalnego.
Program koncertu, który zgromadził licznie melomanów i miłośników Orkiestry Dętej, dostosowany został tak, aby swoim charakterem zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych.
Orkiestra Dęta działająca przy OSP Golina powstała w 1911 roku i ma bogatą tradycję, była i jest nieodzownym elementem naszej Gminy. Orkiestra Dęta na nowo zaczęła swoją działalności w marcu 2014 roku
a kapelmistrzem został Artur Wieczorek.
Orkiestrę usłyszeć można było na uroczystościach okolicznościowych takich jak: Narodowe Święto Niepodległości, Narodowe Święto Trzeciego Maja, WOŚP, Dni Goliny, uroczystości kościelne, Święto Dyni i Pieczonego Ziemniaka.
Na spotkanie przybyli zaproszeni goście m.in.: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyńki, Radni Rady Miejskiej w Golinie oraz mieszkańcy Gminy Golina.
Na program koncertu złożyły się m.in. następujące utwory: Bravura Marsz, My way Frank Sinatra oraz wiele innych utworów.
Na zakończenie spotkania Burmistrz Goliny podziękował wszystkim muzykom za wkład pracy w przygotowanie koncertu oraz zaznaczył, że orkiestra dęta jest wizytówką Gminy Golina.

Dzień 3

Ostatniego dnia inaugurującego rok kulturalny w Gminie Golina do Goliny przybyło prawie 200 rowerzystów z IX Ogólnopolskiego Zlotu Rowerowego Przyjezierze 2016. Metą rajdu był kościół św. Jakuba w Golinie. Przybyli cykliści wysłuchali wykład na temat najcenniejszego zabytku Goliny przygotowany przez Aldonę Olesiak. Po wysłuchaniu prelekcji wszyscy przybyli do Domu Kultury w Golinie na ciepły posiłek.

Sobotnie popołudnie DK odwiedził podróżnik Michał Cessanis - dziennikarz  National Geographic Traveler, redaktor naczeln portalu NaWalizkach.com.pl podczas swoich podróży odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Do zdobycia została mu Antarktyda. Uwielbia Azję, zwłaszcza Chiny, do których wyrusza, by dobrze zjeść i podszlifować chiński.

Podczas spotkania zaprezentował swoje wyjazdy do Chin, po spotkaniu była możliwość zakupienia książki autorstwa podróżnika.

 

1

2

3

4

5

6

8

7