Piątek, 24 marzec. Imieniny Marka i Gabriela.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Działaj Lokalnie....

7 lipca 2016 roku w Domu Kultury w Golinie odbyły się warsztaty mydlarskie oraz 28 lipca 2016 roku w Domu Kultury w Golinie odbyły się warsztaty robienia kwiatów z krepiny w ramach realizacji projektu pod nazwą "MAŁY ARTYSTA" dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W warsztatach uczestniczyło 75 osób. Chętnych nie brakowało i lista chętnych bardzo szybko zapełniła się.

Podczas warsztatów mydlarskich uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje mydło, poznali właściwości ziół i olejków kosmetycznych używanych do wyrobu mydła. Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co jak się okazało nie jest proste. Głównym jednak zadaniem było stworzenie własnego mydełka poprzez wybór kształtu formy, mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Uczestnicy  sumiennie i z wielkim zaciekawieniem wykonywały polecenia instruktora zajęć Edyty Jachnik.

Natomiast podczas warsztatów robienia kwiatów uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak tworzy się różne rodzaje kwiatów z krepiny: słoneczniki, róże, storczyki, tulipany, fiołki, irysy. Zajęcia prowadził wolontariusz Anna Zawadzka.

Projekt „Mały Artysta" rozpoczął się 1 lipca a zakończy się 30 września. W ciągu sześciu miesięcy odbędzie się szereg warsztatów artystycznych skierowanych dla wszystkich mieszkańców Gminy Golina.

 

1

2

3

4

5

7

8

9