środa, 22 marzec. Imieniny Bogusława i Katarzyny.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

                             DZIAŁAJ LOKALNIE IX - WARSZTATY MYDLARSKIE                    

7 lipca 2016 roku w Domu Kultury w Golinie odbyły się warsztaty mydlarskie w ramach realizacji projektu pod nazwą "MAŁY ARTYSTA" dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zajęcia trwały dwie godziny  uczestniczyło w nich 45 osób. Chętnych nie brakowało i lista chętnych bardzo szybko zapełniła się.

Dzięki zajęciom uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje mydło, poznali właściwości ziół i olejków kosmetycznych używanych do wyrobu mydła.

Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co jak się okazało nie jest proste. Głównym jednak zadaniem było stworzenie własnego mydełka poprzez wybór kształtu formy, mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Uczestnicy  sumiennie i z wielkim zaciekawieniem wykonywały polecenia instruktora zajęć Edyty Jachnik.

Wykonane i efektownie zapakowane mydełka, będą ciekawym i pachnącym upominkiem

Projekt „Mały Artysta" rozpoczął się 1 lipca a zakończy się 30 września. W ciągu sześciu miesięcy odbędzie się szereg warsztatów artystycznych skierowanych dla wszystkich mieszkańców Gminy Golina.

1

2

3