Piątek, 08 grudzień. Imieniny Marii i Wirgiliusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Zuzia ze Szkoły w Radolinie

na Obchodach Dni Przyjaciół Lasu w Warszawie

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Radolinie, a konkretnie najmłodsza grupa przedszkolna 3,4-latków, prowadzona przez panią Magdalenę Pietraszek, wzięła udział w konkursie rysunkowym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu, zatytułowanym „Bajkowy Las".

 Spośród 1147 przedszkoli, które wzięły udział w konkursie, naszej wychowance Zuzannie Kurleto, udało się zdobyć wyróżnienie, a tym samym zaproszenie do Warszawy na Wielkie Spotkanie Przyjaciół Lasu, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.                        

23 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, w pięknej Auli Kryształowej SGGW, w którym wychowawczyni wraz z Zuzią i jej mamą, miały przyjemność uczestniczyć .Z rąk prof. dr hab. Tomasza Boreckiego, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Lasu, Zuzia otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. Również podziękowania skierowano do wychowawczyni, pani Magdaleny Pietraszek i dyrektora szkoły, pani Aliny Kozłowskiej.  W części artystycznej wystąpił Chór SGGW, Chór Przyjacielski Leśno-Nauczycielski z Wyszkowa, Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Akteon" oraz dzieci i młodzież. Na terenie kampusu oczekiwały na przybyłe dzieci stoiska edukacji przyrodniczej, odbywały się pokazy sokolnicze i kynologiczne, więc na brak wrażeń nikt nie mógł narzekać.

Jesteśmy dumni z Zuzi i cieszymy się, że jej wysiłek i podjęte starania, zostały docenione. Dzięki takiej akcji, w którą włączyła się nasza szkoła, temat lasu, a konkretnie „Przyjaciół Lasu", stał się naszym dzieciom dużo bliższy.

                                                                      Magdalena Pietraszek

 1

2

3

4