Sobota, 09 grudzień. Imieniny Wiesławy i Leokadii.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

                  Złote Gody w Golinie            

Jedenaście par otrzymało z rąk Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego i Przewodniczącej Rady Miejskiej Urszuli Furmaniak oraz Zastępcy Kierownika USC Iwony Kubiak-Klejny okolicznościowe medale  z okazji  50-ciu lat wspólnego pożycia małżeńskiego nadawane przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się 15 września w Domu Kultury w Golinie.

Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński życzył Jubilatom zdrowia i pociechy z - jak się wyraził: „że jest to Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.

50 wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka".

Organizatorzy „Złotych Godów": Urząd Stanu Cywilnego i Dom Kultury w Golinie przygotowali słodki poczęstunek-był szampan i tort.

Ze specjalnym  programem artystycznym przed zaproszonymi wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, która przygotowała z tej okazji spotkanie
z poezją o miłości i małżeństwie. Uczniowie zostali przygotowani przez Przemysława Ciesielskiego.

Ponadto na scenie zaprezentował się Julia Pyrzyńska, Bartosz Paszek, Denis Stolarski z Domu Kultury w Golinie kierowany przez Artura Wieczorka.

Nie zabrakło ciepłych słów i uścisków wśród Jubilatów.

Tegoroczni Jubilaci to:

Antkowiak Stefania i Ryszard, Antkowiak Wiesława i Stanisław, Chojnacki Anna i Sylwester, Kaczmarek Mirosława i Stanisław, Kujawa Maria i Antoni, Marzec Genowefa i Zbigniew, Michalewski Halina i Stefan , Nierychły Jadwiga i Zenon, Sompolski Sylwina i Wacław, Szygenda Helena i Eugeniusz, Ślebioda Zofia i Paweł, Zieliński Jadwiga i Józef.

 

Jubilatom życzymy  zdrowia, szczęścia i doczekania kolejnych okrągłych rocznic!

1

2

3

4

5

6

7