Piątek, 08 grudzień. Imieniny Marii i Wirgiliusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Wakacyjna Akademia Przygód w Domu Kultury w Golinie

W terminie 6-10.07 odbywała się wakacyjna akademia przygód w której uczestniczyło 14 osób. Codziennie od poniedziałku do piątku uczestniczyli w tematycznych zajęciach: plastycznych, technicznych, muzycznych, tanecznych,  ruchowych, sportowych i rekreacyjnych.

Podczas pierwszego dnia dzieci przeniosły się w świat piratów i pożeglowali na odległe oceany.  W trakcie zajęć plastycznych miały za zadanie wykonanie czapki i lunety pirackiej oraz lepiły z masy solnej okręty. Sprawiło im to dużo frajdy i radości.

Po pierwszym bloku zajęć dzieci miały obiad po czym udały się na zajęcia ruchowo-rekreacyjne tj: morska przygoda, bałtycki uśmiech, tak się bawią piraci, złoto piratów oraz wiele innych zabaw.

Drugiego dnia śmiałkowie przenieśli się w świat bajek i mięli za zadanie wykonanie swojego bohatera z bajki. Popołudnie spędzili w Parku Miejskim w Golinie gdzie  udali się w barwnych strojach i  uczestniczyli z zabawach ruchowych. Dzięki sprzyjającej pogodzie na ochłodę spożyli lody.

Środa - kolejny dzień zabaw upłynął pod hasłem „klocowania". Uczestnicy mięli za zadanie zbudowanie pojazdów za pomocą klocków lego. Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, artystycznych.

Czwartek odbył się Dzień Indianina gdzie wykonywały stroje tematyczne. Tego samego dnia udały się do Urzędu Miejskiego w Golinie gdzie odbyło się spotkanie z Burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim. Podczas spotkania podarowali własnoręcznie wykonaną kartkę pocztową z wakacji. Młodzi uczestnicy wakacji zasiedli w sali narad Urzędu Miejskiego w Golinie gdzie na co dzień odbywają się sesje i komisje rady miejskiej i z burmistrzem dyskutowali na różne tematy: szkoły, wakacji, pracy urzędu.

Ostatni dzień wakacyjnej akademii przygód obył się w Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Węglewie Kolonii.  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie muzeum po którym oprowadziła nas Pani Stanisława Jasiczek. Następnie dzieci wróciły do Domu Kultury w Golinie gdzie uczestniczyły w warsztatach tematycznych: rzeźbiarskich- wykonywały bociany z drewna, tkackich oraz malowały rowery sprayem. Zajęcia prowadzili instruktorzy Domu Kultury w Golinie. Do zobaczenia za rok.

8

 2

3

4

5

6

6

7