Piątek, 08 grudzień. Imieniny Marii i Wirgiliusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

"SOLIDARNI W PARTNERSTWIE" NA DOŻYNKACH PREZYDENCKICH W SPALE

W dniach 12 i 13 września na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale  odbywały się Dożynki Prezydenckie, gdzie prezentowali się przedstawiciele 16 województw. Wielkopolska jak co roku okazała się najbardziej gościnnym Województwem na Dożynkach, czego dowodem były tłumy odwiedzających. Nie zabrakło tam również Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie", które na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego po raz kolejny godnie reprezentowało Wielkopolskę na tak zaszczytnym wydarzeniu. Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie" na Święcie Plonów reprezentowały: Pani Kinga Szykowna - Wiceprezes Stowarzyszenia, pani Iwona Bańdosz - Dyrektor biura, Pani Anna Lendzioszek - Specjalista.

W niedzielę uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie Mszą świętą w Kaplicy Polowej Armii Krajowej z udziałem Pary Prezydenckiej, po czym barwny korowód dożynkowy wyruszył na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbyła się ceremonia dożynkowa.

Na stoisku Stowarzyszenia można było skosztować wiele wspaniałych przysmaków. Na smakoszy czekał wiejski chlebek ze smalcem i ogórkiem, znikające  w błyskawicznym tempie pierogi z mięsnym farszem, pyszne wędliny, ziemniaczki nadziewane kaszanką i warzywami, przepyszny kruszon oraz pachnący placek drożdżowy z rabarbarem.

Wśród wielu znakomitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością była także Para Prezydencka - Agata i Andrzej Duda, która skosztowała specjałów przygotowanych  przez „Solidarnych w Partnerstwie". Na stoisku dla zainteresowanych dostępne były liczne publikacje, m.in. „Kulinarne podboje z LGD...", które zaciekawiły nawet samą Panią Prezydentową. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również Aleja Twórców Ludowych, kiermasz tradycyjnej polskiej żywności oraz występy zespołów ludowych. Na najmłodszych uczestników czekały atrakcje w Krainie zabaw, gdzie odbywały się różnego rodzaju warsztaty i zajęcia.

Więcej: Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie 

Videorelacja -TVP (13 minuta)

 

 1