Piątek, 08 grudzień. Imieniny Marii i Wirgiliusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

POTYCZKI RODZINNE W PRZYJMIE

„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę"
Sophia Loren

Mnóstwo dobrej zabawy dostarczyło mieszkańcom sołectw Przyjma i Lubiecz  spotkanie pod hasłem „Potyczki Rodzinne" zorganizowane dnia 22 marca w sali OSP w Przyjmie. Inicjatorką oraz główną organizatorką owej imprezy była Iwona Jolanta Kościelska, radna Rady Miejskiej w Golinie.

Potyczki to cykl konkurencji sportowo-rekreacyjnych dla całej rodziny. Ich istotą było nie samo pokazanie sprawności fizycznej startujących drużyn, ale przede wszystkim wspólna zabawa i umiejętność współpracy w realizacji postawionych zadań sprawnościowych.

            Dla czterech par małżeńskich przygotowano 12 konkurencji zręcznościowych, np. toczenie piłki plastikowej po sznurku do celu, skakanie na skakance, taniec  z balonami, przelewanie wody z talerza do szklanki, piramida z jabłek, przynoszenie fantów z widowni, jedzenie loda na ciepło, slalom na piłkach, rzucanie puszek do miski oraz mini playback show. Jednak ta ostatnia wymieniona konkurencja dostarczyła zarówno uczestnikom, jak
i obserwatorom dużo emocji i śmiechu. Niełatwo też było się skoncentrować, kiedy należało jajko przełożyć przez spodnie, i udało się to tylko 2 parom małżeńskim.

            Imprezę poprowadził Henryk Kusiołek. Sędziami pomocniczymi byli: Mirosław Dzwoniarski i Janusz Herudziński. Natomiast w komisji oceniającej zasiedli: Bogumiła Staszak, Eugeniusz Grobelny i Lesław Lisowski.

Wyniki rywalizacji rodzinnych: I miejsce zajęli Mirosława i Sławomir Chojnaccy, II - Anna i Szymon Wiśniewscy, III - Iwona i Waldemar Małolepszy, IV - Marzena
i Grzegorz Staszakowie
.

            Ponadto swoim występem uświetniły uroczystość dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Przyjmie, które zatańczyły ognisty hiszpański taniec paso doble przygotowany przez wychowawczynię Magdalenę Lewandowską oraz uczennica Gimnazjum im. M. Kopernika w Golinie - Sylwia Andrzejewska, która zaprezentowała najbardziej znane przeboje  na syntezatorze. W trakcie całej zabawy dla wszystkich przybyłych gości czekał poczęstunek. Atrakcją spotkania była sztuka teatralna obrazująca konsekwencje ucieczki kluczowych bohaterów z różnych bajek. Sztukę wystawiło kilkunastu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego
w Kawnicach
, z dyrektor Haliną Warzychowską na czele. Reżyserem przedstawienia
i głównym koordynatorem była Jolanta Grabia

Nagrody wręczali: Wicestarosta Koniński - Władysław Kocaj, Burmistrz Goliny - Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie - Urszula Furmaniak oraz organizatorka spotkania - Iwona Jolanta Kościelska.  

           Materialnego wparcia organizatorce udzielili następujący sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Miejski w Golinie, radny Rady Powiatu - Zenon Paszek, Firma „Kelvin" Mariusza Kujawy z Przyjmy, Serwis-sprzedaż komputerów Ryszarda Radwańskiego z Przyjmy, Firma Reklamowa AGRYS Ryszarda Jankowskiego z Konina, Kółko Rolnicze
w Przyjmie, Koło Gospodyń Wiejskich w Przyjmie oraz Ochotnicza Straż Pożarna
w Przyjmie.

Wszystkim sponsorom, przybyłym mieszkańcom oraz gościom składa serdeczne podziękowania radna Rady Miejskiej w Golinie - Iwona Jolanta Kościelska.

Anna Nawrocka

1