Piątek, 21 czerwiec. Imieniny Alicji i Alojzego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Nowa wystawa w Galerii Przejściowej

 

12 lutego odbył się pierwszy w tym roku wernisaż prac w Galerii Przejściowej. Gościmy prace studentów ASP z Łodzi.

Młodzi, utalentowani i mają głowę pełną pomysłów. Mowa o Ricie Duczmańskiej i Krzysztofie Drabinie, absolwentach Zespołu Szkół Plastycznych w Kole a obecnie studentach Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, których wystawę prac można oglądać w Domu Kultury w Golinie.

Prace Rity Duczmańskiej przyciągają przede wszystkim mocnym akcentem kolorystycznym. Są energetyzujące a niekiedy i agresywne. W założeniu mają oddziaływać przede wszystkim na zmysły, pobudzać wyobraźnie odbiorcy, co w konsekwencji odsuwa treść i zrozumiałość przekazu na plan dalszy. Sama o sobie mówi, ze jest nieustającą poszukiwaczką. - Te prace, które widzimy może i nie mają konkretnego stylu, bo ciągle czegoś szukam, ciągle mnie coś inspiruje. Wszystko to, co robie jest bardzo spontaniczne i zależy od konkretnego momentu - mówi autorka.  Obok malarstwa, grafiki i fotografii Rita Duczmańska od niedawna zajęła się także projektowaniem wnętrz.

Prace Krzysztofa Drabiny prezentowane w Galerii to praca dyplomowa pt. "Przysłowia Polskie", zaprojektowana w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej /109/ na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, obroniona z wyróżnieniem w 2014 roku. Autor jest ilustratorem, zajmuje się również projektowaniem gier i plakatów. Praca dyplomowa, którą prezentujemy, stanowi zestaw plakatów i album pt. Przysłowia Polskie. Czarny humor, oryginalna i zabawna konwencja prac oraz wielobarwność ilustracji to cechy rozpoznawcze stylu artysty.

 

Wystawę można oglądać do końca lutego. Serdecznie zapraszamy!

 

1

 

2

 

3