Sobota, 09 grudzień. Imieniny Wiesławy i Leokadii.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Jedyni z Wielkopolski walczą o bezpieczne gospodarstwo

Rolnicy z Goliny Kolonii walczą o miano „Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego 2015". Głosować na nich można przez internet.

Katarzyna i Marek Michalakowie są właścicielami gospodarstwa w Golinie Kolonii. Na 31 ha własnych i 60 ha dzierżawy prowadzą hodowlę bydła mlecznego oraz uprawę roślin i użytków zielonych na potrzeby paszowe.

Małżeństwo bierze udział w konkursie, którego celem jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Komisje konkursowe sprawdzają ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy. Ponadto kontrolowany jest też stan techniczny sprzędu oraz warunki obsługi zwierząt. Państwo Michalakowie zwyciężyli już w eliminacjach regionalnych konkursu na „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", gdzie konkurowało w sumie 55 gospodarstw. W etapie wojewódzkim natomiast pokonali 15 gospodarstw i jako przedstawiciele Wielkopolski będą teraz walczyć w etapie ogólnopolskim. Można pomóc im wygrać. Wystarczy wejść na stronę internetową, której link znajduje się poniżej i do 13 września oddać głos.

http://www.agronews.com.pl/pl/0,1,18794,xiii_edycja_konkursu_bezpieczne_gospodarstwo_rolne_2015_oddaj_glos_przez_internet.html

Finał konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwową Inspekcję Pracy odbędzie się 18 września podczas targów AGRO SHOW w Bednarach.  

źródło:  www.lm.pl

fot. agronews.com.pl

1