Niedziela, 19 maj. Imieniny Piotra i Mikołaja.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

X  Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych za nami

pod honorowym patronatem Burmistrza Goliny

Mirosława Durczyńskiego

      Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej odbył się w Golinie w niedawno oddanej hali widowiskowo – sportowej, która spełniła wszystkie wymogi, aby Golina była gospodarzem i współorganizatorem turnieju wraz z Oddziałem Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie - Konin, ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie.

     Zmagania trwały od 24 do 27 maja 2018 w hali widowiskowo- sportowej w Golinie. Wzięło w nich udział 20 zespołów z całej Polski oraz gościnnie reprezentacja z Litwy. Drużyny walczyły o awans na Światowe Letnie Igrzyska Olimpijskie w Abu Dhabi.

       Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, który zainaugurował turniej symbolicznym rzutem do kosza. O podniosłym charakterze zawodów świadczyły także odegranie hymnu Olimpiad Specjalnych, uroczysta przysięga złożona przez jednego z zawodników oraz wciągnięcie na maszt flagi.

     Po trzydniowej, zaciętej, ale odbywającej się w duchu fair play, rywalizacji okazało się, że trzon reprezentacji Polski na Światowe Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2019 roku stanowić będą zawodnicy z oddziału z województwa kujawsko-pomorskiego. Nie zabrakło również wrażeń artystycznych, których dostarczyły nam sympatyczne dziewczyny w przepięknych strojach- mażoretki z Domu Kultury w Golinie. Dynamiczny  układ taneczny przygotowany został przez instruktorkę panią Justynę Tomczak. Gościliśmy również grupę hip-hop From The Top Team z KDK Konin.

     „Składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania wszystkim sportowcom biorącym udział w Olimpiadach Specjalnych, ich trenerom, rodzinom oraz wolontariuszom. Podziwiam trud oraz nieustępliwą walkę zawodników o normalne życie. Niezmiernie się cieszę, że mogliśmy ich gościć. Dzięki temu, że Golina ma obiekt sportowy na miarę XXI wieku, mieliśmy szansę zorganizować imprezę, która przyczyniła się do promocji miasta na arenie ogólnopolskiej. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do profesjonalnej organizacji tego wydarzenia” - powiedział burmistrz Mirosław Durczyński.