Piątek, 21 czerwiec. Imieniny Alicji i Alojzego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Wywalczyli trzecie miejsca

26 sierpnia 2018 roku rolnicy z gminy Golina dziękowali za plony i bawili podczas dożynek w parku miejskim. Nie mogło tam zabraknąć Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi „Nasza Radolina”, które przy wsparciu mieszkańców wsi Bobrowo oraz Sługocinek przygotowało i stoisko, i wieniec.

           Położyliśmy szczególny nacisk na to, by zaprezentować zebranej publiczności, a w szczególności młodzieży, czynności , które dawniej wykonywało się na co dzień w wiejskim obejściu. Radolinianki demonstrowały od podstaw  proces kiszenia kapusty : było więc szatkowanie, solenie i deptanie zgrabnymi, damskimi nogami .  Każdy mógł spróbować swoich sił, by otrzymać „ Certyfikat umiejętności kiszenia kapusty”. Wydaliśmy, aż 9 takich dokumentów. Wszyscy chętnie raczyli się także naszymi specjałami kulinarnymi m.in. "Heniutkowym drożdżokiem”.

             Z dumą oznajmiamy , że zarówno nasze stoisko, jak i wieniec zajęły trzecie miejsca w konkursach dożynowych.

                                                                                   Karolina Kasprzak