Wtorek, 05 marzec. Imieniny Fryderyka i Wacława.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA" 

30 klonów dla Niepodległej

 

          Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA" postawiło sobie za cel, by uczynić wiejski park piękniejszym.  Podczas niezliczonych akcji został on uporządkowany, to właśnie tam stanęła siłowania zewnętrzna.

          20 października zasadziliśmy  klony czerwone wzdłuż głównej  alei. 30 drzewek zostało zakupionych w ramach realizacji projektu „Przyrodniczo, kulturalnie, historycznie dla Niepodległej z Radoliną, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.  W akcji pod hasłem "Przyrodniczo z Radoliną” wzięły udział 42. osoby z Burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim na czele. Po wyczerpującej pracy dzieci i dorośli zasiedli dookoła ogniska, by posilić się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami. Nie zabrakło pysznych napojów podarowanych przez Bank Żywności w Koninie, za co dziękujemy.

          Już dziś zapraszamy wszystkich  5 listopada o godzinie 10.00 do świetlicy wiejskiej w Radolinie na warsztaty robienia ozdób patriotycznych.

                                                                                        Karolina Kasprzak