24.05.2015 Golina

IV Słoneczny Rajd nordic walking za nami.

24 maja 2015r. Mieszkańcy Goliny i goście odpowiedzieli na zaproszenie Domu Kultury w Golinie oraz Klubu Biegacza Wartko  i wzięli udział marszobiegu na Kolno. Ten majowy dzień był wyjątkowo słoneczny i ciepły.  Na wspólne pokonanie trasy zdecydowało się 31 osób .

Choć nie każdy jest zaznajomiony z aktywnością fizyczną na co dzień, zaledwie nie całą godzinę zajęło pokonanie  4,3km. Las, łąki i kwitnące kwiaty witały wędrowców  aż kilometry minęły niepostrzeżenie. Dzieci zabrały ze sobą rowerki i dzielnie dotarły do miejsca odpoczynku. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golnie możliwe było zorganizowanie poczęstunku dla uczestników.  Kulinarny wkład miały też klubowiczki Wartko, których ciasta znikały  kawałek po kawałku.

Pozyskane od sponsora upominki zostały rozlosowane i pozostały miłą pamiątką po spotkaniu.  Droga powrotna upłynęła niepostrzeżenie.

Popołudnie z Klubem Biegacza Wartko zakończyło się przy drewnianym kościółku przy parku. Na opalonych twarzach nie było widać wyczerpania lecz uśmiech i zadowolenie. Spotkanie było okazją do omówienia  wydarzeń zaplanowanych w najbliższym czasie i okolicy.

 1

2