1.06.2013 Zagórów

                       Ogólnokrajowe zawody Karate Kyokushin              

To już trzecia edycja zawodów Karate Kyokushin w mieście Zagórów. W tym roku zawody zyskały rangę ogólnokrajowych i przyciągnęły dużą ilość zawodników z terenu całego kraju.

Turniej odbył się 1 czerwca i był zorganizowany głównie dla najmłodszych zawodników uprawiających Karate Kyokushin co nie oznacza ze zapomniano o dorosłych dla nich była specjalnie zorganizowana kategoria Open, gdzie startowały zarówno kobiety jak i mężczyźni powyżej 18 roku życia.

Zawody przyciągnęły również bardzo liczną publiczność nie tylko z Zagórowa ale z całego powiaty i całej Wielkopolski która nagradzała młodych jak i nieco starszych zawodników gromkimi brawami co bardzo ucieszyło i podobało się startującym zawodnikom jak i organizatorom zawodów.

W tym roku poziom wymagań w porównaniu z poprzednim rokiem został znacznie wyżej podniesiony co zaowocowało duża precyzją i techniką wykonania poszczególnych elementów kata zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych.

Atrakcyjność zawodów podniosły również specjalnie przygotowane na tą okazję nagrody które sponsorowali między innymi: Firma EL-MAT Małgorzaty i Mariusza Matuszaków, Wicemarszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Eugeniusza Grzeszczaka, Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych I Zdarzeń Losowych "Ratujmy Życie" reprezentowanym przez prezesa Marka Dąbrowskiego, Urząd Gminy i Miasta Zagórów reprezentowany przez burmistrza Wiesława Radnieckiego.

Zawodnicy z Sekcji w Golinie tak jak i publiczność nie zawiedli i zajęli bardzo wysokie pozycje na podium oraz tuż za nim w swoich kategoriach wiekowych poniżej przedstawiamy ich wyniki:

 

Kata Dziewcząt do 8 lat:

1 miejsce - Julia Kołodziejczak - Konin

 

Kata Chłopców do 14 lat:

3 miejsce - Mikołaj Banaś - Konin

 

Całość zawodów została zorganizowana przez Zagórowską Sekcję Regionalnego Klubu Kyokushin Karate Konin. Sędzią głównym zawodów był sensei Daniel Gorczyca z Inowrocławia a głównym sędzią maty sesnsei Wiesław Więckowski z Konina, który również prowadzi zajęcia w Sekcji Klubu mieszczącej się w Golinie.

 

Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się też dyrektorom Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mieszczących się w Zagórowie i ściśle współpracującymi z sekcją zagórowską Konińskiego Klubu Karate oraz senpai Dariuszowi Nowickiemu z Zagórowskiej Sekcji Klubu.

1