Wtorek, 09 sierpień. Imieniny Romana i Romualda.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

19 marca 2022 roku 27 osób wzięło udział w kolejnej już akcji sprzątania parku w Radolinie. Mieszkańcy Radoliny, Sługocinka, Barbarki i Bobrowa odpowiedzieli na apel radnego Krzysztofa Szymańskiego.

19 marca z inicjatywy Radnego Rady Miejskiej w Golinie zorganizowano kolejną już akcję sprzątania radolińskiego parku. Przedsięwzięcie wsparło Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”. W pracach porządkowych wzięło udział  27 osób w różnym wieku. Byli to mieszkańcy sołectwa Sługocinek, Barbarka oraz Bobrowo. Wszyscy z ochotą ruszyli w teren, by wygrabić liście i gałęzie. Po wysiłku przyszedł czas na odpoczynek oraz integrację. Wszyscy zasiedli bowiem przy ognisku, by posilić się pysznymi, własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich jeszcze jedną atrakcję, postanowili dopilnować, by zima już do nas w tym roku nie wróciła, symbolicznie ją przegnali, spalając przygotowaną wcześniej marzannę.

Organizatorzy akcji bardzo dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w pracach porządkowych w parku.